Vlad Voicu
Incorect Politic
Iulie 1, 2026
Bolșevicul Alexandru Florian este tare în clanță pe Internet – Șobolan fricos pe stradă
Confruntarea dintre naționalistul Silvian Emanuel Man și bolșevicul Alexandru Florian de la Institutul Elie Wiesel.
Video: https://vm.tiktok.com/ZNRw7kYLS/
Alexandru Florian este un laș, un fricos, care, la fel ca bolșevicii, se ascunde în spatele unor instituții publice și beneficiază de susținerea procurorilor (avocații Israelului).
Silvian Emanuel Man:
Nu este Nea Costel, bețivul din birtul satului, este comunistul aLexandru fLorian, fiu de bolșevic, directorul institutului EW.
——–
“Alexandru Florian, directorul Institutului „Elie Wiesel”, cel din cauza căruia m-am plimbat la Poliție și am avut de suferit atacuri în presă, anchete și terfelirea imaginii publice, a refuzat să vorbească și să dea mâna bărbătește cu „acuzatul”.
Cel care de la lecțiile de socialism științific și de la promovarea idealurilor comunismului, a ajuns acum să fie plătit din banii noștri ca să ne calce în picioare istoria și să ne știrbească demnitatea!
Anul trecut, într-o emisiune televizată de largă audiență, l-am invitat la o dezbatere publică pe tema Legii Vexler. A refuzat! În orice demers, omul se ascunde în spatele instituției pe care o păstorește cu complicitatea sinistră a tuturor prim-miniștrilor României din ultimii 14 ani, având la dispoziție peste 20 de angajați și refuză orice discuție civilizată față în față.
Se teme de adevăr?”
——-
Incorect Politic O Publicație Dizidentă
