Sterie Ciumetti
Incorect Politic
Mai 4, 2026
Institutul terorist Elie Wiesel a folosit banii publici pentru a organiza cursuri de îndoctrinare holocaustică pentru profesorii din Giurgiu
Pentru că elevii trebuie să fie îndoctrinați cu sentimentul de falsă vinovăție pentru ce spun unii că s-a întâmplat acu 80 de ani.
Nu uita de grămada de papuci.
Pentru că taxele și impozitele noastre se duc la o amplă campanie de terorism cultural, ideologic și mental săvârșit împotriva tinerimii și a poporului român.
Cea mai recentă fază a campaniei a primit finanțare și de la Ministerul Finanțelor din Germania.
Pe 24 aprilie institutul antiromânesc a postat asta:
Astăzi la Inspectoratul Școlar Județean Giurgiu am început un nou program de formare dedicat profesorilor de istorie: “Predarea Holocaustului: istorie, metode, resurse?”; un program care invită cadrele didactice la un dialog despre metodele folosite și resursele disponibile în predarea istoriei Holocaustului, despre provocări și noi perspective.
În deschiderea evenimentului care se va desfășura în aceste zile la Giurgiu doamna inspector general, Alina Meclea, și domnul inspector de istorie Adrian Nichita le-au vorbit participanților la seminar despre rolul educației despre Holocaust din perspectivă istorică și interdisciplinară.
“Predarea Holocaustului: istorie, metode, resurse?” este parte a unui proiect amplu, care se va derula în zece județe din România în perioada 2026-2027, finanțat de Ministerul Finanțelor din Germania prin Claims Conference.
Mulțumim pentru sprijin Inspectoratului Școlar General Giurgiu și doamnelor și domnilor profesori care au răspuns invotației la un dialog despre istorie și memorie.
În timp ce “reacționează” la comemorări religioase și cer plăci să fie înlăturate, Alexandru Florian organizează cursuri de îndoctrinare pentru profesori, să se asigure că noua generație de tineri vor fi tăiați împrejur la creier.
Acum, mai mult ca oricând, cu legile cenzurii și cu delictul de opinie impus de minoritatea iudaică, este important să cerem desființarea institutului terorist Elie Wiesel și să ne mobilizăm semenii să susțină inițiativa legislativă a senatorului Miron Manega pentru abrogarea delictului de opinie și restaurarea libertății de exprimare.
Incorect Politic O Publicație Dizidentă


Discursul în limba ebraică al ministrului sârb de externe subliniază aprofundarea relațiilor cu Israelul – Israel365news.com
https://israel365news.com/417870/serbian-foreign-ministers-hebrew-address-underscores-deepening-ties-with-israel/
Exact ca Angela Merkel (cancelarul Germaniei, intre 2005-2021), care si-a inceput discursul la Tel Aviv, in fața Parlamentului (Knesset), tot in ebraica.
Relativ recent, Ursula von der Leyen, sefa UE, ne-a transmis ca “valorile Europei sunt cele ale Talmudului” – exact ca si Christine Lagarde, si ea cu funcții mari in UE …
Dictatura Vexler
„Să-ți iubești țara în zilele noastre este aproape o infracțiune” (Dinu C. Giurescu)
https://gandeste.org/analize-si-opinii/dictatura-vexler-2/138774/