Incorect Politic
Mai 14, 2025
Profesorul Corvin Lupu și Calistrat Atudorei într-o emisiune despre alegerile din 18 mai
Ca membru marcant al Grupului pentru România, profesorul universitar doctor Corvin Lupu evidențiază miza uriașă a celui de-al doilea tur de scrutin, din 18 mai 2025, din cadrul alegerilor prezidențiale. Prin aceste alegeri poporul român își va stabili parcursul pentru anii care urmează:
- fie va opta pentru o direcție naționalistă, pacifistă și de renaștere din toate punctele de vedere a țării;
- fie va opta pentru rămânerea României în statutul de colonie a grupărilor globaliste, care de 35 de ani ne jefuiesc țara, ne subminează conștiința națională și în prezent se grăbesc să ne împingă în război.
În mod evident, direcția naționalistă este reprezentată de candidatul George Simion, aliat al lui Călin Georgescu, acesta din urmă fiind de fapt președintele ales de români în alegerile anulate ilegal de Sistemul mafiot în decembrie 2024. De cealaltă parte, candidatul Nicușor Dan, reprezintă interesele globaliste, iudeo-masonice, care caută cu încrâncenare (și cu disperare!) să își mențină controlul asupra României. Grupul pentru România încurajează românii să meargă masiv la vot! Este o ocazie istorică de a ne redobândi suveranitatea și demnitatea națională! Emisiunea a fost difuzată în direct de televiziunea Geția TV în data de 12 mai 2025.
Realizator: dr. Calistrat Marvin Atudorei
Pentru a urmări mai multe emisiuni realizate de Calistrat Atudorei accesați canalul său de Telegram: https://t.me/CalistratMarvinAtudorei
Miniștrii cu greutate din Israel îl critică dur pe Nicușor Dan pentru că a spus că l-ar aresta pe Benjamin Netanyahu, dacă vine la București.
Liderii israelieni îl condamnă pe Nicușor Dan pentru că a declarat că va încerca să îl aresteze pe premierul Benjamin Netanyahu în cadrul unei dezbateri cu rivalul său George Simion. ‘Busolă morală spartă’, susțin liderii politici din Israel.
În schimb, contracandidatul său, George Simion, și-a exprimat sprijinul total pentru țară și a declarat: „L-aș găzdui pe Netanyahu ca pe președintele american Donald Trump”.
Ca răspuns la apelul lui Dan pentru arestarea lui Netanyahu, miniștrii guvernului israelian – inclusiv ministrul Culturii și Sportului, ministrul pentru Negev, Galileea și Reziliența Națională, ministrul Protecției Mediului și ministrul Afacerilor Diasporei și Luptei împotriva Antisemitismului – au condamnat cu fermitate afirmațiile sale.
Ministrul pentru Negev, Galileea și Reziliență Națională, Yitzhak Wasserlauf, a declarat că un lider al unei țări europene ar trebui să fie alături de Israel și cataloghează afirmația lui Nicușor Dan drept una complet ruptă de realitate.
Sursa:
Israeli leaders condemn Nicușor Dan for stating he would seek to arrest Prime Minister Netanyahu in a debate with rival George Simion. ‘Broken moral compass.’
https://www.israelnationalnews.com/news/408364
Dar Nicusor l-a suparat cu asta si pe ovreul nostru anti-român turbat Petre M. Iancu:
https://petreiancu.com/2025/05/11/nicusor-netanyahu-simion-si-de-ce-trebuie-spus-adevarul/
E multă înşelare acum, când negrul ni se dă drept alb, după ce tot felul de hiene si lupi au tulburat apele ca să pescuiască în ele mai bine, iar sionismul infiltrat in naţionalismul românesc ni se serveşte la pachet cu aşa-zisul suveranism al României.
Şi Liviu Dragnea se dădea suveranist şi vorbea de “Fondul Suveran” al României, cum începuse mai an să vorbească şi Simion, dar Dragnea închina averea de stat a României pe care o reunea în acest Fond unui grup de administratori din Israel si fondului evreiesc global Black Rock.
“Fondul Suveran de Dezvoltare si Investitii (FSDI), o inovatie ceruta insistent de Liviu Dragnea, va putea sa vanda actiuni sau active ale companiilor de stat care se vor afla in proprietatea sa, precum Hidroelectrica sau Tarom, fara sa se supuna legislatiei… Interesanta este declaratia facuta de liderul PSD Liviu Dragnea, pe 13 iulie 2017, cand a avut o intalnire cu premierul Israelului Benjamin Netanyahu. Intr-o postare pe pagina de Facebook, Dragnea a precizat ca a discutat cu Netanyahu, printre altele, despre atragerea capitalului israelian in Fondul Suveran de Dezvoltare si Investitii. ‘Astazi am avut placerea de a discuta cu Benjamin Netanyahu, prim-ministrul Statului Israel si ministru al Afacerilor Externe, despre oportunitatile de a consolida cooperarea noastra prin atragerea capitalului israelian in Fondul Suveran de Dezvoltare si Investitii, dar si in alte sectoare ale #economiei romanesti”
https://hotnews.ro/ideea-pesedista-privind-fondul-suveran-de-investitii-mult-criticata-anii-trecuti-de-pnl-reluata-de-actuala-guvernare-ludovic-orban-avem-modelul-dezvoltat-de-polonezi-260470
.
Surprize despre ce ne pregătesc unii, căutând pe Internet: “Fondul Suveran” + Israel
https://www.google.com/search?q=%22Fondul+Suveran%22+%2B+Israel
Aceste afaceri nu mor prin dispariţia unor dragnea, ci se transferă la alţi „suveranişti“.
Danny Danon, politican si diplomat israelian, membru in guvernul Netanyahu:
„George Simion este un prieten adevărat al Israelului, care a stat alături de acesta chiar și în momente dificile”.
Miki Zohar, ministrul Culturii din Israel, impotriva lui Nicușor Dan:
„Cei care cer arestarea premierului Israelului este clar că nu înțeleg amenințarea islamului radical. Președintele român trebuie să fie un adevărat prieten al Israelului, având în vedere relația pozitivă de lungă durată dintre cele două țări.”
https://inpolitics.ro/simion-un-cunoscut-prieten-al-israelului-ministrii-israelieni-dau-de-pamint-cu-nicusor-dan_1860086940.html
Şi, precum fac politică acum Simion şi oamenii lui, şi prof. Corvin Lupu a început să-l laude pe Ceauşescu într-o emisiune cu Manega din urmă cu peste un an, ridicându-l în slăvi pentru că a pus România de partea Israelului în “Războiul de 6 zile”, spunând Lupu că România a avut foarte mult de câştigat făcând jocul iudaic mondial prin Ceaşcă, deşi România a fost de atunci într-o prăpastie din ce în ce mai adâncă.
Nu mergeți după fentă! Dacă establishmentul israelian declară că îl susține pe Simion este evident că de fapt îl discreditează.
Esti nada, ca de obicei. Dupa mintea ta rasucita, si daca Silviu Vexler, sefu’ la evrei pe la noi, la toarta cu Rafael Shaffer – prim-rabinul Federaţiei Comunităţilor Evreieşti din România, tocmai au condamnat printr-un comunicat votarea lui Simion, de fapt il sustin!
https://www.stiripesurse.ro/evreii-intra-tare-peste-alegerile-prezidentiale-romania-nu-se-poate-intoarce-la-dictatura_3686292.html